Po dosyć długim czasie, oficjalnie udało się wypuścić aplikacje na feedback użytkowików. Na początek udostępniłem aplikacje na grupie „Od Developera Do Foundera”, prowadzoną przez Bogusza Pękalskiego. Odzew był spory ale też pozytywny, z czego jestem zadowolony. Dostałem kilka uwag co można byłoby poprawić, między innymi niewyraźne CTA (Call To Action), przez które użytkownik może nie wiedzieć co ma tak naprawdę zrobić.

Było też trochę ludzi, którym spodobało się rozwiązanie i są chętni aby je przetestować. Jak na razie odbiór jest spoko, jestem ciekaw, w którą stronę to pójdzie.

Landing Page

Udało mi się również poprawić LP i „przenieść” go na domenę, na której znajduje się aplikacja. Wydaje mi się, że w miarę przejrzyście wyjaśniłem na czym aplikacja polega, do czego można jej użyć i także jakie są obowiązki twórcy. NoCode Bubble.io to też bardzo fajne narzędzie do tworzenia LP. Chociaż nie jest stworzone do tego (jak WordPress + Elementor) to pomimo tego można całkiem fajne rzeczy wyklikać.

Zapisy na konsultacje (Demo)

W aplikacji udostępniłem możliwość zamówienia konsultacji (Demo), na której przeprowadzę przez cały proces tworzenia kursu a także odpowiem na wszystkie pytania. Oglądając LP innych aplikacji zauważyłem, że niektóre właśnie mają coś takiego. Pomyślałem, że jest to w sumie bardzo dobry pomysł, z tego względu iż sporo ludzi może nie do końca wiedzieć jak użyć tej aplikacji (lekki problem z UX :D).

W praktyce jest to poprostu podpięty kalendarz (Calendly), w którym można określić swoją dostępność. Jest on spięty z Google, więc dodatkowo automatycznie tworzy link do meetingu. Jestem ciekaw jak to wyjdzie w praktyce ale czuje, że będzie spoko. Każda taka konsultacja to również duża wartość dla mnie.

Usługa wysyłki SMS

Wysyłka lekcji została zrealizowana przy pomocy serwisu JustSend.pl. Na chwile obecną oferują wszystko czego mi trzeba a cenowo też wypadają bardzo dobrze na tle konkurencji. Mają bardzo fajny kontakt, są mega pomocni przez co też udało mi się wynegocjować lepszą stawkę jako wsparcie startu mojej aplikacji.

Od strony technicznej mają dostępne API, z którym można się zintegrować, można też to wszystko bez problemu przetestować (Swagger). Jeżeli potrzebujesz serwisu, przez który będziesz mógł wysyłać SMSy to polecam przetestować właśnie JustSend.pl.

Co dalej?

Dalej w planach mam zbieranie feedback’u co do aktualnego stanu aplikacji. Mam zamiar szukać twórców zainteresowanych tematem, przeprowadzać ich przez cały proces i pokazać, że to ma sens. Jak na razie świadomość tego rozwiązania jest na niskim poziomie ale z czasem jestem przekonany, że w którąś stronę to pójdzie, na pewno.

Dopinam kurs, który jeden twórca właśnie stworzył aby móc pokazać jak to wygląda. Na chwile obecną cały proces jest tylko opisany słownie i nie bardzo jest możliwość kupna jakiegokolwiek kursu czy nawet też przetestowanie bez żadnych opłat.

W planach mam też dodanie innych kanałów wysyłki treści ale wszystko będzie zależeć od wymagań klientów.

0 0 votes
Article Rating